IVY Sailing Resort Hotel

Alkolsüz Aile Yaşam Oteli

Sizleri Haberdar Edelim

Trakking

Dag Tracking

Ivy Sailing Resort Hotel Doğa Turizmi Aktiviteleri Artık Daha Eğlenceli

Ayvalık ve çevresi, doğal güzelliği kadar arkeolojik kalıntılar açısından da hayli önemlidir. Behramkale’deki Assos, Altınoluk’ta Antandros, Gargara ve Lamponeia kalıntıları, Burhaniye-Ören’deki antik kent Adramytteion, Ezine yakınlarındaki Nean Neandria kenti, bugünkü Odun İskelesi’nde bulunan Aleksandria Troas, Bayramiç yakınlarındaki Skepsis ve Kebrene kalıntıları bölgenin arkeolojik zenginliğinin en önemlileridir. Kaz Dağı, ilginç bitki örtüsü, iklim ve toprak yapısı sayesinde bölgede devamlı olarak yüksek oksijen ve düşük nemli bir hava hakimdir. Kaz Dağı Milli parkı endemik bitki türleri ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akımına uğramaktadır. Bölgenin zeytinyağı pek çok farklı otorite tarafından dünyanın en nefasetli zeytinyağı olarak seçilmiştir. Endemik bitkileri ve yeşilin her tonuna rastlayabileceğiniz doğası, doğa yürüyüşleri gerçekleştirebileceğiniz onlarca güzergah, hüzünlendiren efsaneleri Kaz Dağları'nın vaat edip de gerçekleştirdiklerinden. Yeşilin tonlarıyla bezenmiş bir tablo gibi duran Kaz Dağları'nda bir gününüzü dolu dolu geçirebileceğiniz pek çok gidilecek ve görülecek yer var. Şahindere Kanyonu, Ayazma, Sütüven göletleri gibi doğal güzellikler, taş evleri ile dikkat çeken köyler, orman gözetleme kulelerinin yer aldığı manzara noktaları, şifalı sular, Sarıkız Şenlikleri ile dikkat çeken Sarıkız Tepesi....

Kazdagları Trekking Rotası

Kazdağları Trekking rotaları arasından en önemlisi Sarıkız zirvesidir. 30 km zorlu ve dik bir parkur olan bu yürüyüş, biraz yorucu olur ama çok keyiflidir.

Milli Park Doga Yürüyüşü

Kazdağları trekking organizasyonlarından Kaz Dağı Milli Park içerisinde yapılan Tozlu Kaz dağı doğa yürüyüşü

Jeep – safari turları ile başlar. Rehber eşliğinde 13 km yaklaşık 3 saat süren KazDağı doğa yürüyüşü Tozlu – Karanlık dere-Levent boğazından daire çizerek Tozlu mevki ne tekrar geliriz oradan Jeeplerimize binip Papazlıkhan Butik otele dönüşe geçeriz.

Gezi ve Çekim Noktaları

Kazdağları Doğa yürüyüşlerinde 1000-1500 m rakımdan Edremit körfezini seyretme ve Fotoğraf çekme imkanı bulabilirsiniz. Kazdağları Otelleri arasında gerçek bir doğa deneyimi arıyorsanız, Papazlıkhan olarak sizlere birçok alternatif sunabileceğimizi belirtmek isteriz.
Ivy Sailing Hotel Doğa Turizmi aktiviteleri eğlenceli bir hafta sonu tatili olarak Trekkıng, Doğa yürüyüşleri, Kazdağı tırmanışları ve Jeep-safari ile farkındalık yaratmaya devam etmektedir.

Bizi izlemeye devam edin

Güncellenmiş tekliflerimiziden, etkinliklerimizden haberdar olun!